Zažijte vlastní dobrodružství v ulicích města

Zažijte vlastní dobrodružství v ulicích města

Sledovat cizí dobrodružství nebo prožít vlastní je velký rozdíl. Účastí v Rodinných strategických hrách získáte nezapomenutelné zážitky.

Termíny her

Termíny her

Aktuálně se lze přihlásit na ranní hru Probuzení mostu (24.9.), Lov na Starém Městě (16.9.), Vyšehradské bitvy (24.9.) nebo na cyklohru Rožmberské růže na Třeboňsku v individuálním termínu. Více v sekci "O hrách obecně" a u popisu každé hry.

Společné zážitky, zábava i poznávání

Společné zážitky, zábava i poznávání

Venkovní volnočasová aktivita pro rodinné týmy. Něco mezi "bojovkou a deskovou hrou", ale se skutečnými lidmi a ve skutečném prostředí.

Co vám přinese účast v rodinných strategických hrách?

Rodinné strategické hry

Společné rodinné zážitky

 • Rodinné strategické hry umožňují v rámci rodiny strávit čas skutečně společně.
 • A to nejen při samotné hře. Ta má vždy několik rovin a všichni členové se můžou aktivně zapojit dle svých schopností.  Společný čas a zážitky podporujeme už při přípravě rodiny na hru (řada her vyžaduje nějakou přípravu předem a je na každé rodině, jak obšírně se k tomu postaví) povídáním a těšením se na společný zážitek, rozdělováním rolí, ale také sdílením zážitků po hře samotné.
 • Starší děti mohou vytvořit s kamarády samostatnou skupinu bez dospělých, přesto ale hra poskytuje dostatek příležitostí pro společný čas při přípravě i diskusi o strategii a průběhu hry po jejím skončení.

Jiný pohled na českou historii a kulturu

 • Málokdo z dětí jásá, když slyší „Půjdeme na procházku do města“ a nadšeně poslouchá výklad o pamětihodnostech a historických souvislostech.
 • Jedním z cílů těchto her je dětem ukázat památky a historii hrou. A i když řadu věcí nejen vzhledem ke svému věku zapomenou, věříme, že v nich do budoucna zůstanou dobré vzpomínky a zájem objevovat krásu a historii našich měst.
 • Dospělým hry nabízí nový pohled na místa, která nejspíš už znají. Po každé hře potěší, když i znalci Prahy řeknou: „O tom jsem nevěděl“, „Tady jsem ještě nebyl“.

Zábavu, napětí, překvapení

 • Při hře předem vlastně nevíte, do čeho jdete. Najdu ve městě ta správná místa? Potkám ostatní skupiny, abych s nimi mohl vyměňovat?  Zvolil jsem správnou strategii? Podaří se mi dorazit do cíle?
 • Zábava a překvapení děti osloví hned. Nenechte se ale mýlit, řadu dospělých chytne hra také natolik, že k ní skoro nechtějí pustit děti!

Komorní charakter akce

 • Méně je někdy více – tím se řídíme u Rodinných strategických her. Abyste si hru opravdu užili, nechceme ji změnit v masovou akci, ale ponechat ji v komorním duchu s prostorem pro silný zážitek. A bez zbytečných hmotných odměn pro vítěze.  Už samo rozluštění labyrintu úkolů a nalezení cíle hry vyvolává radost a pocit hrdosti i u skupin, které neobsadí přední místa.

Fair Play

 • Že je fér dodržovat pravidla, i když se nikdo nedívá, je dobré opakovat nejen dětem, ale i dospělým. Ukazuje se, že jsou to často děti, které při hře pečlivě hlídají, aby skupina vyrazila například v předepsaný čas. Nebo otevřela obálku právě tehdy, kdy to povolují pravidla.

Pohyb a pobyt venku

 • O tom, že nejen děti, ale i dospělí obecně mají méně pohybu a méně chodí „ven“, není pochyb. Při hře sice z důvodu bezpečnosti (nevřítit se v zápalu hry pod auto) i spravedlnosti soutěže (účastní se rodiny s různě starými dětmi) není dovoleno běhat, ale rychlá chůze je povolena.
 • Hry se konají venku a za každého počasí. Jedno přísloví říká, že „není špatné počasí, ale jen špatně oblečený člověk“.  A ještě dodáváme, že čím horší počasí, tím silnější a zapamatovatelnější zážitek!

Nevzdávat se, doufat ve štěstí a užívat si přítomný okamžik

 • Při hře, stejně jako v životě, nejde vždy všechno podle plánu. I takové situace lze ale ustát se ctí a neztrácet naději. S prvkem náhody a štěstí se setkáte při většině her.
 • Dnešní doba nás nutí k výkonům, být nejlepší, být první, zvítězit. První může být ale vždy jen jeden. Proto je důležité podporovat schopnost uvědomit si, že pro danou situaci jsem udělal, co bylo v mých silách a naučit se užít si přítomný okamžik tak, jak je.