Termíny her

Termíny her

Aktuálně lze vyzkoušet následující hry pro veřejnost: 27.12. Pražský hrad a tajná zpráva. Více na stránce hry.

Zažijte vlastní dobrodružství v ulicích města

Zažijte vlastní dobrodružství v ulicích města

Sledovat cizí dobrodružství nebo prožít vlastní je velký rozdíl. Účastí v Rodinných strategických hrách získáte nezapomenutelné zážitky.

Společné zážitky, zábava i poznávání

Společné zážitky, zábava i poznávání

Venkovní volnočasová aktivita pro rodinné týmy. Něco mezi "bojovkou a deskovou hrou", ale se skutečnými lidmi a ve skutečném prostředí.

Co vám přinese účast v rodinných strategických hrách?

Rodinné strategické hry

Společné rodinné zážitky

 • Rodinné strategické hry umožňují v rámci rodiny strávit čas skutečně společně.
 • A to nejen při samotné hře. Ta má vždy několik rovin a všichni členové se můžou aktivně zapojit dle svých schopností.  Společný čas a zážitky podporujeme už při přípravě rodiny na hru (řada her vyžaduje nějakou přípravu předem a je na každé rodině, jak obšírně se k tomu postaví) povídáním a těšením se na společný zážitek, rozdělováním rolí, ale také sdílením zážitků po hře samotné.
 • Starší děti mohou vytvořit s kamarády samostatnou skupinu bez dospělých, přesto ale hra poskytuje dostatek příležitostí pro společný čas při přípravě i diskusi o strategii a průběhu hry po jejím skončení.

Jiný pohled na českou historii a kulturu

 • Málokdo z dětí jásá, když slyší „Půjdeme na procházku do města“ a nadšeně poslouchá výklad o pamětihodnostech a historických souvislostech.
 • Jedním z cílů těchto her je dětem ukázat památky a historii hrou. A i když řadu věcí nejen vzhledem ke svému věku zapomenou, věříme, že v nich do budoucna zůstanou dobré vzpomínky a zájem objevovat krásu a historii našich měst.
 • Dospělým hry nabízí nový pohled na místa, která nejspíš už znají. Po každé hře potěší, když i znalci Prahy řeknou: „O tom jsem nevěděl“, „Tady jsem ještě nebyl“.

Zábava, napětí, překvapení

 • Při hře předem vlastně nevíte, do čeho jdete. Najdu ve městě ta správná místa? Potkám ostatní skupiny, abych s nimi mohl vyměňovat?  Zvolil jsem správnou strategii? Podaří se mi dorazit do cíle?
 • Zábava a překvapení děti osloví hned. Nenechte se ale mýlit, řadu dospělých chytne hra také natolik, že k ní skoro nechtějí pustit děti!

Komorní charakter akce

 • Méně je někdy více – tím se řídíme u Rodinných strategických her. Abyste si hru opravdu užili, nechceme ji změnit v masovou akci, ale ponechat ji v komorním duchu s prostorem pro silný zážitek. A bez zbytečných hmotných odměn pro vítěze.  Už samo rozluštění labyrintu úkolů a nalezení cíle hry vyvolává radost a pocit hrdosti i u skupin, které neobsadí přední místa.

Fair Play

 • Že je fér dodržovat pravidla, i když se nikdo nedívá, je dobré opakovat nejen dětem, ale i dospělým. Ukazuje se, že jsou to často děti, které při hře pečlivě hlídají, aby skupina vyrazila například v předepsaný čas. Nebo otevřela obálku právě tehdy, kdy to povolují pravidla.

Pohyb a pobyt venku

 • O tom, že nejen děti, ale i dospělí obecně mají méně pohybu a méně chodí „ven“, není pochyb. Při hře sice z důvodu bezpečnosti (nevřítit se v zápalu hry pod auto) i spravedlnosti soutěže (účastní se rodiny s různě starými dětmi) není dovoleno běhat, ale rychlá chůze je povolena.
 • Hry se konají venku a za každého počasí. Jedno přísloví říká, že „není špatné počasí, ale jen špatně oblečený člověk“.  A ještě dodáváme, že čím horší počasí, tím silnější a zapamatovatelnější zážitek!

Nevzdávat se, doufat ve štěstí a užívat si přítomný okamžik

 • Při hře, stejně jako v životě, nejde vždy všechno podle plánu. I takové situace lze ale ustát se ctí a neztrácet naději. S prvkem náhody a štěstí se setkáte při většině her.
 • Dnešní doba nás nutí k výkonům, být nejlepší, být první, zvítězit. První může být ale vždy jen jeden. Proto je důležité podporovat schopnost uvědomit si, že pro danou situaci jsem udělal, co bylo v mých silách a naučit se užít si přítomný okamžik tak, jak je.