Koňský trh

Termíny

Sobota 21. října 2023, odpolední hra (přihlášky do 13.10.)
 - Kód hry KON231021

 

Trhy běží v plném proudu a je těžké získat volné místo pro svůj krámek na náměstí. Pokud prozkoumáte celé tržiště a seznámíte se s ostatními trhovci, snad se i vám podaří najít volný plácek a sehnat doporučení k jeho získání.

Přitom si možná také všimnete, že Koňský trh není jen obrovské náměstí se spoustou domů, ale že místa, kudy často bez povšimnutí procházíte, skrývají staré příběhy.

Cena

540,- Kč za skupinu 2-5 osob

Ze zákulisí hry

Popravdě řečeno, udělat hru na „Koňském trhu“ jsem tak nějak odkládala. Koncepty her nosím v hlavě vždycky dlouho, obrysy jsem měla rozmyšleny dávno. Ale pořád se mi do toho nějak nechtělo, tak se mi před tuto hru vloudila ještě Velká tramvajová honička, Pravda a mýty Židovského města a Probuzení mostu. Měla jsem pocit, že „náměstí“ by hru zasloužilo, ale pořád mi prostory nepřišly tak úchvatné, jako jiná místa kde jsme už hráli. Až letos jsem se do toho ponořila. Tedy trochu jsem letos tradiční přípravu na listopadovou premiéru nestíhala, a tak jsem si vzpomněla na několik let schovaný koncept a vrhla se intenzivně do tématu.  Nejbližší okolí tudíž bylo ušetřeno průběžného sdílení mých badatelských zkušeností k danému tématu.

Jak jsem tohle náměstí podcenila! A jak mě znovu uchvátilo. Skutečná čítanka našich novodobých dějin a zároveň učebnice urbanistiky a architektury.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet  hru Koňský trh a  budete ji chtít víc “zužitkovat”,  je dobré připomenout si s dětmi hlavní historické milníky novodobých dějin. A také si uvědomit, že řada událostí je navíc vzájemně provázána. Že výročí něčeho generuje, i když neplánovaně, další historické události. Pěknou ukázkou toho je i výročí 17. listopadu, do jehož oslav se nám přimíchal termín hry a umocnil celkový zážitek z premiéry.