Židovské město

Termíny

Aktuálně bez termínu pro veřejnost

 

Přenesme se pár století zpátky. Židovské ghetto je přelidněné. Začíná se ale proslýchat, že konečně po staletích dojde k uvolnění situace a i místní obyvatelé si budou moci koupit dům nebo byt kdekoliv jinde.  Jako správný obchodník začněte uplatňovat svoje organizační a vyjednávací schopnosti, aby se vám to podařilo také! Brzy přesvědčíte kontaktní osobu, schopného obchodníka, že právě vám má dohodit nové bydlení.  Zatím shánějte informace a věci do svého nového domova!

Cena

540,- Kč za skupinu 2-5 osob

Ze zákulisí hry

Musím přiznat, že původně jsem vybrala hru na Židovském městě jednoduše proto, že to je další hezká část Prahy, kde jsme ještě nehráli. Nic víc, nic míň, nic „židovského“ jsem tím nesledovala. Postupně s přípravou hry a úkolů jsem zjistila, že moje znalosti o tématu jsou soustředěny spíše na období druhé světové války a spojitost s Prahou je minimální.  Prostě se o Židech nějak nemluvilo. Dřív ani neučilo. A můj tatínek, který nás celé dětství vláčel po pamětihodnostech (a kdeže by mě napadlo, že si s ním o nich budu za pár let dobrovolně, ba nadšeně vykládat!) nás synagog ušetřil jen proto, že většina byla prostě uzavřená. Chtěla jsem se tedy v tématu trošku zorientovat, ale souvislostí se objevovalo víc a víc. Koupila jsem si k tomu knihu. Vygooglila kde co. Snažila jsem se pochopit, jak to vlastně se Židy v Praze bylo. A jak to začalo. A dostala jsem se až k minulosti kolem roku 1000 n.l...

Téma hry na Židovském městě mě pohltilo a žilo se mnou i naší rodinou celý rok 2013, kdy byla tradiční listopadová premiéra. Součástí dobrovolné "přípravy na hru je proto i  souhrnný elaborát na téma „Jak to bylo“, snad pochopitelný i pro děti. Můžete, ale nemusíte číst.  Mě to bavilo.